Uncategorized

Zaburzenia erekcji – przyczyna męskiej frustracji

Czym jest erekcja?

Niby każdy to wie, ale mało kto potrafi dokładnie wytłumaczyć. Bo też wytłumaczenie na czym polega ów mechanizm nie jest wcale łatwe. Z grubsza rzecz ujmując, erekcja polega na tym, że pod wpływem pobudzenia erotycznego, męski narząd płciowy zmienia rozmiar, twardość i pozycję: robi się sztywny, duży i sterczący. Ale dlaczego tak się dzieje? Skąd wiadomo, kiedy ma nastąpić owa reakcja? Otóż następuje ona w odpowiedzi na sygnał o pobudzeniu seksualnym docierający do mózgu. Z kolei w odwrotnym kierunku idzie sygnał o tym, że musi wystąpić erekcja. Wszystko dzieje się oczywiście poza świadomością mężczyzny i w ułamkach sekund. Mężczyzna świadomy jest pobudzenia seksualnego i erekcji. Wszystkie towarzyszące temu i niezbędne procesy chemiczne dzieją się niezauważalnie.

Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji, to problem stary jak świat. Dziś jednak obserwuje się nasilenie występowania tych zaburzeń. O taki stan rzeczy obwiniany jest styl życia, który umożliwia nam cywilizacja. Możemy żyć wygodnie, bez większego wysiłku, a nawet przesiedzieć całe życie zmieniając tylko k=fotel domowy na samochodowy i biurowy. Bezpośrednią przyczyną zaburzeń erekcji są kłopoty z układem sercowo naczyniowym. Osłabienie tego układu przekłada się na słabsze ukrwienie penisa w trakcie stosunku, co stanowi istotę erekcji. Ogólną przyczyną kłopotów z erekcją są schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak nadwaga, nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca czy cukrzyca.

Zaburzenia erekcji – przyczyna męskiej frustracji

Jedną z przyczyn męskiej frustracji są zaburzenia erekcji. Frustracja, to negatywny stan psychiczny, w którym dominuje niepewność, napięcie i stres. Mężczyzna mający kłopoty z erekcją nie jest w stanie zaspokoić ani samego siebie ani partnerki. Większość prób podjęcia współżycia kończy się fiaskiem. Frustracja powodowana jest niezrozumieniem sytuacji i bezsilnymi próbami osiągnięcia zamierzonego efektu. Lekceważenie przewlekłych problemów z erekcją nie prowadzi do niczego dobrego. Wręcz przeciwnie: zwiększa frustrację mężczyzny, a także powoduje frustrację partnerki.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/