Uncategorized

Leczenie kanałowe po urazie

Aktywność fizyczna często związana jest z niebezpieczeństwem urazów nie tylko tkanek miękkich, ale przede wszystkim zębów. Przebiegająca przy samym dziąśle linia złamania uniemożliwia zwykłą odbudowę zęba. W takim wypadku konieczna jest wizyta u stomatologa.

Etapy leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe Kraków odbywa się w kilku etapach. Najpierw dentysta wykona punktowe zdjęcie rentgenowskie, by ocenić warunki anatomiczne. Następnie znieczuli ząb, usunie nerw z kanału, wyczyści i opracuje ścianki kanału, wydezynfekuje go i w ten sposób przygotuje kanał na wypełnienie gutaperką. Opracowanie kanałów można wykonać ręcznie przy użyciu specjalnych pilniczków lub narzędziami maszynowymi ze stopu niklu i tytanu. Dużym powodzeniem cieszą się kliniki stomatologiczne, gdzie leczenie kanałowe Kraków wykonywane jest przy wykorzystaniu mikroskopu powiększającego pole zabiegowe. Lekarz widzi wtedy lepiej wszystkie małe struktury wewnątrz zębów i może skuteczniej przeprowadzać leczenie.

Ile wizyt potrzebnych jest na leczenie kanałowe?

Najkorzystniejsza dla zęba i dla pacjenta jest sytuacja, gdy w zębie jest żywy nerw. Wtedy można leczenie zakończyć na jednej wizycie. W sytuacji, gdy wskutek urazu nerw obumrze, konieczne jest często zastosowanie najpierw wkładki z lekarstwa, by zwalczyć bakterie, które rozprzestrzeniły się w kanale. Dopiero w kolejnym etapie można doprowadzić leczenie kanałowe Krakówdo końca.

Leczenie kanałowe nie należy do przyjemnych, jednak przeprowadzone prawidłowo gwarantuje utrzymanie funkcjonalnego zęba na długie lata.

Źródło informacji: https://luxdentica.pl/leczenie-kanalowe